Paweł Fajdek
fot. Jakub Kaczmarczyk

Paweł Fajdek

Pięciokrotny Mistrz Świata w rzucie młotem, rekordzista Polski. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (2021) wywalczył brązowy medal. Przez kilka lat był podopiecznym Czesława Cybulskiego, a obecnie trenowany jest przez Szymona Ziółkowskiego. Trzykrotnie startował w poznańskim mityngu i jest rekordzistą stadionu na Golęcinie. Z jego dotychczasowych startów w Poznaniu kibice zapamiętali z pewnością pasjonujące pojedynki z Wojciechem Nowickim.

Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk

Trzykrotna Mistrzyni Olimpijska, czterokrotna Mistrzyni Świata oraz wielokrotna rekordzistka Świata, Europy i kraju w rzucie młotem. W latach 2005-2009 była podopieczną trenera Czesława Cybulskiego, obecnie trenuje pod skrzydłami Chorwata Ivicy Jakelicia. W poznańskim mityngu wystąpi po raz pierwszy, jednak wcześniej oddawała rzuty na Golęcinie podczas 97. PZLA Mistrzostw Polski.

Pia Skrzyszowska

Pia Skrzyszowska

Mistrzyni Europy na 100m przez płotki oraz wicemistrzyni Europy w sztafecie 4 × 100m w Monachium (2022). Reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (2021). Od 2019 roku jest zawodniczką AZS-AWF Warszawa, a jej trenerem jest ojciec, Jarosław Skrzyszowski. Na poznańskim Golęcinie świętowała Mistrzostwo Polski na 100m w 2021 roku oraz triumf w Poznań Athletics Grand Prix w 2022 roku na 100m przez płotki.

Wojciech Nowicki

Wojciech Nowicki

Mistrz olimpijski w Tokio, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio, czterokrotny medalista mistrzostw świata i dwukrotny mistrz Europy. W 2021 roku jego trenerką została Joanna Fiodorow. Na poznański Golęcin przyjedzie już po raz trzeci. W latach 2019 oraz 2021 zwyciężał konkurs rzutu młotem, w tym roku będzie próbował to powtórzyć.

Piotr Lisek

Piotr Lisek

Halowy Mistrz Europy w Belgradzie (2017), multimedalista Mistrzostw Świata oraz Europy. W tym roku do swojej bogatej kolekcji medali dodał srebro halowych Mistrzostw Europy w Stambule (2023). Jest rekordzistą Polski w skoku o tyczce z niesamowitym wynikiem 6,02 m, uzyskanym w 2019 roku. Trzykrotny uczestnik poznańskiego mityngu, niepokonany na Golęcinie. Jego trenerem jest Marcin Szczepański.

Raphael Holzdeppe

Raphael Holzdeppe

Reprezentant Niemiec ma na swoim koncie tytuł Mistrza Świata z Moskwy (2013), na kolejnych mistrzostwach w Pekinie sięgał po srebro. Najlepszy wynik na Igrzyskach Olimpijskich osiągnął w Londynie, gdzie stanął na najniższym stopniu podium. Wielokrotnie rywalizował z Piotrem Liskiem i Pawłem Wojciechowskim.

Martyna Galant

Martyna Galant

Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorów na 1500 m w Bydgoszczy (2017), medalistka mistrzostw Polski w biegach średniodystansowych. Debiutowała na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (2021). Halowa Mistrzyni Polski na 1500 m z tego roku na co dzień trenuje w klubie OŚ AZS Poznań pod okiem Ryszarda Ostrowskiego. W Memoriale Czesława Cybulskiego wystąpi na dystansie 1500 metrów.

Marcin Wrotyński

Marcin Wrotyński

Medalista Mistrzostw Polski w rzucie młotem, który na początku swojej kariery z sukcesami uprawiał pchnięcie kulą. Najlepszy swój wynik – 77,01 – osiągnął w poprzednim sezonie właśnie w Poznaniu. Podczas Memoriału Czesława Cybulskiego będzie czynił honory „gospodarza”, ponieważ jest zawodnikiem klubu OŚ AZS Poznań.

Kolejne nazwiska gwiazd Memoriału Czesława Cybulskiego podamy wkrótce.

Kontakt z organizatorem

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 8 357 917
e-mail: info@memorialcybulskiego.pl

Wspierają wydarzenie

Sponsorzy i partnerzy

Organizator
Patronat honorowy
Partner
Sponsor
Sponsor
Partner
Partner motoryzacyjny
Partner
Partner
Partner