Paweł Fajdek
fot. Jakub Kaczmarczyk

Paweł Fajdek

Pięciokrotny Mistrz Świata w rzucie młotem, rekordzista Polski. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (2021) wywalczył brązowy medal. Przez kilka lat był podopiecznym Czesława Cybulskiego, a obecnie trenowany jest przez Szymona Ziółkowskiego. Trzykrotnie startował w poznańskim mityngu i jest rekordzistą stadionu na Golęcinie. Z jego dotychczasowych startów w Poznaniu kibice zapamiętali z pewnością pasjonujące pojedynki z Wojciechem Nowickim.

Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk

Trzykrotna Mistrzyni Olimpijska, czterokrotna Mistrzyni Świata oraz wielokrotna rekordzistka Świata, Europy i kraju w rzucie młotem. W latach 2005-2009 była podopieczną trenera Czesława Cybulskiego, obecnie trenuje pod skrzydłami Chorwata Ivicy Jakelicia. W poznańskim mityngu wystąpi po raz pierwszy, jednak wcześniej oddawała rzuty na Golęcinie podczas 97. PZLA Mistrzostw Polski.

Pia Skrzyszowska

Pia Skrzyszowska

Mistrzyni Europy na 100m przez płotki oraz wicemistrzyni Europy w sztafecie 4 × 100m w Monachium (2022). Reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (2021). Od 2019 roku jest zawodniczką AZS-AWF Warszawa, a jej trenerem jest ojciec, Jarosław Skrzyszowski. Na poznańskim Golęcinie świętowała Mistrzostwo Polski na 100m w 2021 roku oraz triumf w Poznań Athletics Grand Prix w 2022 roku na 100m przez płotki.

Wojciech Nowicki

Wojciech Nowicki

Mistrz olimpijski w Tokio, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio, czterokrotny medalista mistrzostw świata i dwukrotny mistrz Europy. W 2021 roku jego trenerką została Joanna Fiodorow. Na poznański Golęcin przyjedzie już po raz trzeci. W latach 2019 oraz 2021 zwyciężał konkurs rzutu młotem, w tym roku będzie próbował to powtórzyć.

Malwina Kopron

Malwina Kopron

Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2021), brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Londynie (2017) oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Była podopieczną Czesława Cybulskiego, a pierwsze kroki w lekkoatletyce stawiała pod okiem dziadka Witolda Koprona, który do dziś sprawuje pieczę nad zawodniczką. Jej rekord życiowy wynoszący 76,85 m jest drugim najlepszym wynikiem w polskich tabelach historycznych. W mityngu na Golęcinie triumfowała dwukrotnie.

Piotr Lisek

Piotr Lisek

Halowy Mistrz Europy w Belgradzie (2017), multimedalista Mistrzostw Świata oraz Europy. W tym roku do swojej bogatej kolekcji medali dodał srebro halowych Mistrzostw Europy w Stambule (2023). Jest rekordzistą Polski w skoku o tyczce z niesamowitym wynikiem 6,02 m, uzyskanym w 2019 roku. Trzykrotny uczestnik poznańskiego mityngu, niepokonany na Golęcinie. Jego trenerem jest Marcin Szczepański.

Patryk Wykrota

Patryk Wykrota

Brązowy medalista Mistrzostw Europy w Monachium (2022) w sztafecie 4 x 100 m, medalista Mistrzostw Polski. Specjalizuje się w biegach sprinterskich, podczas mityngu na Golęcinie wystartuje drugi raz na dystansie 200m. Kibice z Wielkopolski z pewnością będą mocno ściskać kciuki za reprezentanta klubu KS Stal LA Ostrów Wielkopolski.

Anna Wielgosz

Anna Wielgosz

Brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Monachium (2022), Olimpijka z Tokio (2021) oraz wielokrotna Mistrzyni Polski. Przed tegorocznym sezonem jedna z najbardziej utytułowanych polskich biegaczek średniodystansowych dzieliła się swoim doświadczeniem z Patrycją Wyciszkiewicz – Zawadzką, z którą stanie do rywalizacji podczas poznańskiego mityngu w biegu na 800 m.

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka

Mistrzyni Europy w Berlinie (2018) oraz Wicemistrzyni Świata w Doha (2019) w sztafecie 4x400m. Olimpijka z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016). Członkini legendarnej drużyny „Aniołków Matusińskiego”. Patrycja z naszym mityngiem jest związana od samego początku, dwukrotnie w nim startując oraz wspierając organizację wydarzenia. W tym roku Patrycja próbuje swoich sił na nowym dla niej dystansie 800 m.

Raphael Holzdeppe

Raphael Holzdeppe

Reprezentant Niemiec ma na swoim koncie tytuł Mistrza Świata z Moskwy (2013), na kolejnych mistrzostwach w Pekinie sięgał po srebro. Najlepszy wynik na Igrzyskach Olimpijskich osiągnął w Londynie, gdzie stanął na najniższym stopniu podium. Wielokrotnie rywalizował z Piotrem Liskiem i Pawłem Wojciechowskim.

Martyna Galant

Martyna Galant

Brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy na 1500 m w Bydgoszczy (2017), medalistka Mistrzostw Polski w biegach średniodystansowych. Debiutowała na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (2021). Halowa Mistrzyni Polski na 1500 m z tego roku na co dzień trenuje w klubie OŚ AZS Poznań pod okiem Jacka Kostrzeby. W Memoriale Czesława Cybulskiego wystąpi na dystansie 1500 metrów.

Marcin Wrotyński

Marcin Wrotyński

Medalista Mistrzostw Polski w rzucie młotem, który na początku swojej kariery z sukcesami uprawiał pchnięcie kulą. Najlepszy swój wynik – 77,01 – osiągnął w poprzednim sezonie właśnie w Poznaniu. Podczas Memoriału Czesława Cybulskiego będzie czynił honory „gospodarza”, ponieważ jest zawodnikiem klubu OŚ AZS Poznań.

Kolejne nazwiska gwiazd Memoriału Czesława Cybulskiego podamy wkrótce.

Kontakt z organizatorem

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 8 357 917
e-mail: info@memorialcybulskiego.pl

Wspierają wydarzenie

Sponsorzy i partnerzy

Organizator
Patronat honorowy
Partner
Sponsor
Sponsor
Partner
Partner motoryzacyjny
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner