Ze względu na prognozowane na najbliższą niedzielę ekstremalne upały, organizatorzy podjęli decyzję o zmianie godzinowego harmonogramu Memoriału Czesława Cybulskiego. W trosce o zdrowie, bezpieczeństwo oraz komfort kibiców i zawodników, rozpoczęcie mityngu na stadionie Golęcin planowane jest w niedzielę 28 czerwca, na godzinę 18:00.
Prognozowane ekstremalne upały mogłyby utrudnić sportową rywalizację i kibicowanie w pełnym słońcu. Wieczorna pora zapewni znacznie lepsze warunki dla lekkoatletów oraz przyjemniejszą atmosferę na trybunach.
– Prognozy na niedzielę zapowiadają niezwykle wysokie temperatury, dlatego przesunięcie startu mityngu na godzinę 18:00 to szansa na rywalizację w lepszych warunkach, ale przede wszystkim większy komfort i bezpieczeństwo kibiców. Gorąco zachęcam wszystkich do bezpiecznego kibicowania, pamiętania o odpowiednim nawodnieniu i nakryciach głowy. Dbajmy o siebie nawzajem na trybunach podczas Memoriału Czesława Cybulskiego - podkreśla Marcin Gołek, zastępca prezydenta Poznania.
Organizatorzy przypominają, że na terenie stadionu POSiR Golęcin zostaną wdrożone dodatkowe środki mające na celu pomoc w walce z upałem. W pobliżu trybun zostanie ustawiony specjalny beczkowóz Aquanet z bezpłatną wodą zdatną do picia – kibice są proszeni o zabranie ze sobą własnych bidonów lub butelek wielorazowych. Dodatkowo dostępne będą również kurtyny wodne, a niedaleko trybun funkcjonować będą punkty gastronomiczne z chłodnymi napojami i lodami. Wszyscy widzowie proszeni są o zabranie ze sobą czapek, okularów przeciwsłonecznych oraz kremów z filtrem UV.
Zaktualizowany, szczegółowy program minutowy zawodów zostanie wkrótce opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Memoriału.
Do zobaczenia w niedzielę, 28 czerwca o godzinie 18:00 na stadionie POSiR Golęcin!






