Somndre Guttormsen z Tyczką

Rekordzista świata w biegu na 400 m i mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, Wayde van Niekerk (RPA) wystartuje przed poznańską publicznością. Znakomici lekkoatleci pojawią się także na tyczkarskim rozbiegu i w kole do rzutu młotem. Memoriał Czesława Cybulskiego już w niedzielę 23 czerwca.

Wayde van Niekerka kibice zgromadzeni na Golęcinie zobaczą w biegu na 200 metrów. Rekordzista świata (43.03) legitymuje się świetnymi wynikami również na krótszych dystansach. Jest pierwszym w historii sprinterem, który zdołał przebiec 400 m w czasie poniżej 44 sekund, 200 metrów poniżej 20 sekund oraz 100 metrów poniżej 10 sekund.

Tyczkarski klub 6 m i coraz silniejszy młot

Aż trzech uczestników niedzielnego konkursu skoku o tyczce może pochwalić się rekordem życiowym wynoszącym co najmniej 6 m. Do Piotra Liska dołączają bowiem halowy mistrz Europy z ubiegłego roku, Norweg Sondre Guttormsen oraz wicemistrz świata z Budapesztu, Filipińczyk Ernest Obiena.

- Liczymy na ciekawą rywalizację. Ernest Obiena startował u nas już 4 lata temu, wówczas jako mało znany zawodnik. Od tego czasu dwukrotnie meldował się na podium mistrzostw świata – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - Norweg Guttormsen wystąpi u nas po raz pierwszy. Możliwe, że poprzeczka w tym konkursie będzie zawieszona bardzo wysoko.

Groźny rywal przybywa również polskim młociarzom. Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek spotkają się z brązowym medalistą niedawno zakończonych Mistrzostw Europy w Rzymie, Mychajło Kochanem z Ukrainy.

Trwa sprzedaż biletów za pośrednictwem platformy ToBilet.pl. Przy wejściu na stadion w dniu zawodów będzie również działała stacjonarna sprzedaż biletów.

 

Kontakt z organizatorem

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 8 357 917
e-mail: info@memorialcybulskiego.pl

Wspierają wydarzenie

Sponsorzy i partnerzy

Organizator
Patronat honorowy
Partner
Sponsor
Sponsor
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner