Aneta Konieczek

Rekord kraju w biegu na 2000 m z przeszkodami kobiet, kilka rekordów stadionu i mityngu uświetniają tegoroczny Memoriał Czesława Cybulskiego.

Aneta Konieczek ustanowiła nowy rekord Polski pokonując dystans 2000 m z przeszkodami w czasie 6:00.81. To jeden z najcenniejszych wyników zakończonego właśnie Memoriału Czesława Cybulskiego. Stadion na Golęcinie zyskał także nowe rekordy w biegach na 800 m mężczyzn, trójskoku pań i męskiej tyczce. Rekordową historię Memoriału uzupełniają także rekordy mityngu w biegach na 200m, 400 m oraz 400 m ppł kobiet i 200 m mężczyzn.

Poznańską publiczność zelektryzował konkurs skoku o tyczce mężczyzn. Wyrównanie swojego najlepszego w sezonie wyniku (5.82) nie dało Piotrowi Liskowi zwycięstwa. Filipińczyk Ernest J. Obiena zdołał bowiem pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.87. Wielką frajdą dla kibiców były jego – niestety nieudane – próby pobicia rekordu życiowego (6.01). Trzeci z „sześciometrowców”, Sondre Guttormsen po incydencie ze złamaną tyczką nie zdołał zaliczyć żadnej wysokości.

Stary rekord poznańskiego obiektu przeskoczyły aż trzy trójskoczkinie. Zwyciężczyni konkursu, Ukrainka Olha Korsun uzyskała wynik 14.16. Zwycięzca biegu na 800 m Mohamed Ali Gouaned (1:44:60) uporał się z kolei z ponad dwudziestoletnim rezultatem Jurija Borżakowskiego. Najszybciej w historii stadionu na Golęcinie dystans 200 metrów przebiegła największa gwiazda tegorocznego mityngu, Wayde van Niekerk (20.23). Wynik ten niestety padł przy zbyt silnym wietrze i nie będzie nowym rekordem obiektu. Nietypowo, nowym rekordzistą mityngu został zwycięzca wcześniejszej serii biegu na 200 m Diego Pettorossi. Jego wynik (20.45) został uzyskany przy dozwolonej prędkości wiatru.

Polscy faworyci zawodów dobrze spisali się w swoich konkurencjach. Wyczekiwany bieg Natalii Kaczmarek zakończył się zwycięstwem mistrzyni Europy, z życiówką i rekordem mityngu 22.70. W kole do rzutu młotem triumfowali Anita Włodarczyk 72.00 oraz Paweł Fajdek 78.77, który po raz drugi w tym tygodniu przerzucił Wojciecha Nowickiego (78.37). Poznańskim kibicom nie udało się obejrzeć na bieżni startu Pii Skrzyszowskiej, która w ostatniej chwili wycofała się z rywalizacji ze względu na lekki uraz. Pod jej nieobecność w biegu na 100 m ppł triumfowała Słowaczka Viktoria Forster z czasem 12.88.

Gorący doping kibiców towarzyszył również zmaganiom paralekkoatletów. Tradycyjnie poznańską imprezę uświetniły występy sprinterek, sprinterów i kulomiotów z niepełnosprawnościami.

Z pełną listą wyników można się zapoznać na stronie  http://cybulski.domtel-sport.pl/.

Zawody dały okazję do startu także dziewczętom i chłopcom z roczników 2011-2012 oraz amatorskim sztafetom biegowym. W dwóch seriach biegów rozstawnych 10x400 metrów najlepszy czas uzyskał zespół Mistrzowski Trening.

Dziękujemy zawodnikom i kibicom, którzy razem stworzyli wspaniałe widowisko. Wyrazy uznania kierujemy również do wszystkich, którzy pracowali na sukces tegorocznej imprezy, w szczególności do sponsorów: PKN Orlen, AdRunaLine Sports oraz partnerów: Ministerstwa Sportu i Turystyki, European Athletics, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki, Browaru Fortuna, TVP Sport, MTP, Garden City, GrupyBemo, Ogrodu Zawady 19, Gabinetu Marszałek Osteopatia Fizjoterapia.

Kontakt z organizatorem

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 8 357 917
e-mail: info@memorialcybulskiego.pl

Wspierają wydarzenie

Sponsorzy i partnerzy

Organizator
Patronat honorowy
Partner
Sponsor
Sponsor
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner