Konferencja prasowa - zawodnicy odpowiadają na pytania

Anita Włodarczyk, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Pia Skrzyszowska, Piotr Lisek i Patrycja Wyciszkiewicz odpowiadali na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej przed Memoriałem Czesława Cybulskiego. W jej trakcie odnieśli się do jutrzejszego startu na Golęcinie oraz planów związanych z Igrzyskami w Paryżu.

Konferencję, która odbyła się niedaleko stadionu POSiR Golęcin, liczebnie zdominowały gwiazdy rzutu młotem. Powrót do Poznania dobrze wpisuje się w przygotowania olimpijskie.

- Przed ostatnimi Igrzyskami Olimpijskimi też startowałam w Poznaniu. Mam nadzieję, że jutro zrobię season best i na horyzoncie widać już Paryż – powiedziała trzykrotna mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata Anita Włodarczyk.

Po zwycięskim starcie w Memoriale Ireny Szewińskiej rosną także apetyty fanów Pawła Fajdka. Pięciokrotny mistrz świata ocenił swoje przygotowanie do startu w Memoriale Czesława Cybulskiego.

- 80 metrów jest kolejnym krokiem, to plan do zrealizowania może już na jutro. Będziemy się starać. – powiedział Fajdek.

Zacięta walka zapowiada się nie tylko w kole do rzutu młotem. Z dużym respektem wypowiadał się  rywalach w niedzielnym konkursie skoku o tyczce Piotr Lisek:

- Fajnie, że jest taka stawka, bo przy nich można rozwinąć skrzydła. Sondre Guttormsen i Ernest Obiena na pewno zmobilizują mnie do wysokiego skakania, a publiczność będzie mogła czerpać z tego radość.

Dobre wyniki powinny padać także na bieżni. Uwagę kibiców przyciągnie między innymi bieg na 100 m przez płotki z udziałem Pii Skrzyszowskiej, która zwróciła uwagę na dobrą dyspozycję reprezentacyjnych koleżanek.

- Dziewczyny biegają coraz szybciej. W tym roku cztery dziewczyny złamały barierę 13 sekund. Takiego poziomu w Polsce nie było od lat – podsumowała brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Rzymie.

Memoriał Czesława Cybulskiego startuje w niedzielę od godziny 12.30. Najbardziej wyczekiwane konkurencje rozpoczną się po godz. 15.00. Bilety są dostępne na platformie ToBilet.pl. Sprzedaż będzie prowadzona również przed wejściem na stadion.

Informacje dla kibiców są dostępne w przygotowanej dla nich zakładce.

Listy startowe oraz wyniki można śledzić na stronie domtel-sport.

Memoriał Czesława Cybulskiego jest rozgrywany w ramach World Athletics Continental Tour Silver. Sponsorzy zawodów: Orlen, AdRunaLine Sports. Partnerzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, European Athletics, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, Browar Fortuna, TVP Sport, MTP, Garden City, Grupa Bemo, Ogród Zawady 19, Marszałek Osteopatia Fizjoterapia.

Wojciech Nowicki Piotr Lisek Patrycja Wyciszkiewicz

Kontakt z organizatorem

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 8 357 917
e-mail: info@memorialcybulskiego.pl

Wspierają wydarzenie

Sponsorzy i partnerzy

Organizator
Patronat honorowy
Partner
Sponsor
Sponsor
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner