Czesław Cybulski
fot. PZLA/Marek Biczyk

Memoriał Czesława Cybulskiego – pod taką nazwą będzie rozgrywany mityng lekkoatletyczny z udziałem gwiazd Królowej Sportu na Golęcinie. Najbliższa edycja już 18 czerwca 2023 r.

– Zmarły w 2022 roku trener Czesław Cybulski jest najbardziej naturalnym patronem dla naszych zawodów – wyjaśnia dyrektor mityngu Łukasz Miadziołko. – W ostatnich latach oglądaliśmy na Golęcinie popisy światowej czołówki młociarek i młociarzy, a wszystko dzięki temu, że spora część owej czołówki to byli właśnie podopieczni trenera Cybulskiego. Żałujemy, że trener nie zasiądzie już na trybunach, ale jesteśmy dumni, że symbolicznie może być z nami w kolejnych odsłonach mityngu.

Rozgrywany dotychczas pod nazwą Poznań Athletics Grand Prix mityng w tym roku odbędzie się po raz piąty. Zawody od roku 2019 przyciągają tłumy kibiców, a wysoką frekwencję zapewnia gwiazdorska obsada. Program i zawodników Memoriału Czesława Cybulskiego poznaniacy poznają niebawem.

O Patronie

Czesław Cybulski – legendarny trener młociarzy

Trener Czesław Cybulski w 1955 ukończył Średnią Szkołę Sportową w Gdańsku, a następnie pracował jako trener i nauczyciel wychowania fizycznego. Początkowo specjalizował się w sprintach, później jego domeną stały się rzuty. Trener związany był ściśle z Miastem Poznań, a od 1968 z AZS Poznań. W 1978 roku doktoryzował się na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

W gronie podopiecznych trenera Cybulskiego znajdują się mistrzowie olimpijscy, świata i Europy. Najbardziej rozpoznawalni z nich to Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Paweł Fajdek oraz pierwszy w historii polskiego rzutu młotem mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski.

Czesław Cybulski za swoje osiągnięcia został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym przez Prezydenta RP w 2021 roku. Rada Miasta Poznania w 2013 roku przyznała mu tytuł Zasłużonego dla Miasta Poznania.

Znany z zamiłowania do ciężkiej pracy, wymagał takiego podejścia od swoich zawodników. Był jednym z najwybitniejszych trenerów lekkoatletyki w Polsce i znacząco przyczynił się do rozwoju polskiego sportu.Kontakt z organizatorem

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
ul. Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. +48 61 8 357 917
e-mail: info@memorialcybulskiego.pl

Wspierają wydarzenie

Sponsorzy i partnerzy

Organizator
Patronat honorowy
Partner
Sponsor
Sponsor
Partner
Partner motoryzacyjny
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner